Tarihçemiz

Vecsoft 2002 yılında kurulduğu yılda öncelik olarak sektörün ihtiyaçlarını incelemiş ve günün en iyi çözümlerini geliştirmek için Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarına başlamış ve kurulduğu ilk yıllarda ilk özel projelerini hayata geçirmeyi başarmıştır. Aşağıdaki listede şirketimiz adına yaşanan tüm önemli gelişmeleri kilometre taşları olarak inceleyebilirsiniz.

 

Vecsoft Yazılım 2002 yılında kurulduğu yılda öncelik olarak sektörün ihtiyaçlarını incelemiş ve günün en iyi çözümlerini geliştirmek için Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarına başlamış ve kurulduğu ilk yıllarda ilk özel projelerini hayata geçirmeyi başarmıştır.

Kuruluş 09.05.2002
09 Mayıs 2002

Şirket kuruluşu ve yola çıkış

Vecsoft, 2002 yılında sektörün önde gelen firmalarında çalışmakta olan deneyimli bir ekibin Küçükyalı'da mütevazi bir ofiste bir araya gelmesi ile doğmuştur. Kadrosuda o günlerde mütevazidir ve herkes elini taşın altına koymaktan kaçınmaz.

11 Mart 2004

İlk projeler, ilk başarılar

Kuruluşunun ilk hedefi firmaların güvenini kazanmak olan Vecsoft, bir an önce kendi sektöründe lider firmalarla çözüm sağlamak adına projeler geliştirmeye başlamıştır. Bu çalışmalar kısa sürede sonuç vermiş ve kuruluşunun ertesi yılında Faurecia, Şişecam gibi büyük firmaların çmzüm sağlayıcısı olmuştur.

16 Haziran 2006

WMS ve MES çözümünün geliştirilmesi

İlk yıllarında daha çok firmaların ihtiyacı olan özel yazılımları geliştirmeye yönelen Vecsoft, geleceğini planlamayı ve tamamen yerli ve parametrik paket çözümler oluşturmayı öngörmüştür. Bu hedefler doğrultusunda Ar-Ge yatırımlarına ciddi kaynaklar ayırarak Türkiye'nin tamamen yerli en güçlü WMS ve MES çözümü olan AxionBlade® WMS ve MES paketini oluşturmuş ve sektöre kazandırmıştır.

03 Aralık 2008

Deloitte Fast50'de 7. sırada

Vecsoft, 2007 yılında yapılan Deloitte Technology Fast 50 Turkey sıralamasında ülke içerisinde en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında 7. sırada yer aldı. Kuruluşunun 5. yılında ciro ve proje sayısı olarak hızla büyümeye devam etmektedir. 2007 itibari ile 50+ projeye ulaşan çözüm haritası gün geçtikçe genişlemektedir.

08 Ekim 2012

Her yıl Bilişim 500'de

Vecsoft, yer yıl yayınlanan Bilişim 500 listesi içerisindeki yerini istikrarlı olarak korumaktadır. Türkiye'nin yazılım teknolojisi üreten nadir şirketlerinden biri olarak standart büyüme hızını korumakta ve bir taraftan da sektöre girmekte olan yabancı ürünlerle mücadele etmektedir.

14 Haziran 2014

Vector A.Ş. Ortaklığı

Vecsoft'un hisselerinin %50'si 2014 yılında yapılan anlaşma ile Vector Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Bu ortaklık sayesinde Vecsoft ve Vector aileleri bir grup yapısında çalışmaya başlamıştır. Gerçekleştirilen bağ ile projelerde yer alan yazılım, donanım, danışmanlık ve servis gibi tüm hizmetler tek elden sunulmaktadır.

20 Mayıs 2016

100+ proje ile yola devam

Amaç hiç bir zaman proje sayısı değildir ama başarılı projelerin oluşturduğu büyük rakamlar önemlidir. Vecsoft işini gereği gibi yapmanın verdiği güven ile sektördeki tanınırlığını artırarak her geçen gün yeni projelere imza atmaktadır. kuruluşunun 8. yılında toplam çalışan proje sayısını 100'e çıkarmıştır.

10 Mart 2018

Vector A.Ş. Hisse Payını %100'e Çıkardı

Vecsoft'un hisselerinin %50'si 2014 yılında satın alan Vector Bilgi Teknolojileri A.Ş. 2018 ilk çeyreğinde hisse oranını %100'e çıkarmıştır. Tamamen bir Vector iştiraki haline gelen Vecsoft, güçlü sermaye desteği ve finansal kuvvet sayesinde geleceği daha iyi planlama açısından büyük bir adım atmıştır.

Günümüz

Bize ulaşmanız şimdi çok kolay!

 

Gelin

08:00 - 18:00

Yazın

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Takip edin

Twitter

İnceleyin

Linkedin

Beğenin

Facebook

vecsoft

İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad.
No:64 Kat:6 İmpa İş Merkezi Ataşehir
İstanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

+90 (216) 344 0809