Entegre Sipariş Yönetim Sistemi Çözümü

AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi, 2012 yılında sektörün ihtiyaçları doğrultusunda analiz edilmiş ve WMS yazılımına modül olarak geliştirilmiş fakat kendi başına da çalışabilen bir sipariş yönetim sistemidir. Yazılım %100 yerli kaynaklar ile Türk mühendisler tarafından oluşturulmuş bir değer olmakla beraber özellikle yurt içinde değişkenlik gösteren tüm tedarik yapılarına adapte olabilme özelliğine sahiptir. Sistemin genel amaçları ve tedarikçilere açılan siparişleri online olarak takip edebilme, tedarikçilerin sevkıyatlarından anlık haberdar olabilme ve malzeme ambar mal kabulü hızlandırabilmek için malzemelerin daha tedarikçiden çıkmadan istenilen formatta etiketlenmesini sağlamak hata ve zaman kaybı gibi durumları ortadan kaldırırken tüm işlemlerdeki operasyonel verimliliği artırmak ve oluşan tüm veriyi kolayca ulaşılabilen detaylı ya da özet raporlarla sunabilmektir. 

 

SİPARİŞ YÖNETİMİ

Satın alma siparişi oluşturma, tedarikçilerin otomatik haberdar edilmesi, online sipariş onayı... 

SİPARİŞ TAKİBİ

Siparişler için beklenen zaman takvimi oluşturma, takvime göre açık kalan sipariş takibi yapabilme...

BİLDİRİMLER

Siparişlere bağlı otomatik epostalar, anlık durum bildirimleri, kullanıcı bildirimleri...

SİPARİŞ İŞLEME

Tedarikçilerin sipariş kabulü, oluşturulan sevk verilerinden anlık haberdar olma, beklenen mal kabul...

TANIMLAMALAR

Tedarikçi, ilgili kişi, malzeme ve sipariş tipi tanımlamaları, kullanıcı bazında detaylı yetkilendirme...

RAPORLAMA

Tüm işlemler ve siparişler ile ilgili detaylı rapor ekranları, rapor bildirimleri...

ETİKETLEME

Ambalaj oluşturma, ürün bazında ve ambalaj bazında etiket üretebilme, laser ya da barkod yazıcı desteği...

ONAY İŞLEMLERİ

Tedarikçilerin kendilerine gönderilen siparişler ile ilgili kabul etme, bekletme ve ret işlemleri...

DASHBOARD

Özet rapor ekranları, grafik raporlar ile anlık data görüntüleme, LCD ve  mobil dashboard uygulamaları...

 

 

Web Based
İstenilen yerden ulaşılabilir

AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi, kullanıcıların işlemleri hızlı ve doğru şekilde yapabilmelerini sağlayan akıllı web ekranlara ve kısa yollara sahiptir. Tedarikçi ve firmaların siparişlerine istedikleri yerden ulaşabilmeleri için tek ihtiyaçları internet bağlantısıdır.

Dokümanı indir

AxionBlade® SOS Tedarikçi Sipariş Yönetim Sistemi, Microsoft Visual Studio üzderinde Microsoft C# .NET kodlama dilinde, ORM (Object Relational Mapping) mimarisi kullanılarak Web Services teknolojileri ile geliştirilmiştir. Microsoft SQL Server veri tabanını desteklemektedir. Web Based mimarisinde geliştirilen ve kullanılan AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi, internet tarayıcılarda çalışan ekranlara sahiptir. Sistemin ana tanımlamaları, parametre ayarları, kurallar, algoritmalar tamamen bu ekranlar üzerinden yetkili admin kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Sistemdeki kurallara bağlı olarak tedarikçi tarafında yapılan işlemler de yine bu ekranlar yardımı ile mobil ya da sabit cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Tamamen sipariş bazlı bir çalışma yapısına sahip olan AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi, kurgulanan çalışma yapısının kontrolünü ve işletilmesini kendisi otomatik olarak sağlamaktadır. 

AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi, tedarikçilere açılan sipariş süreçlerindeki tüm işlemlerin kusursuz olarak dijital ortamda gerçekleşmesini ve tüm işlemler ile ilgili geçmişe yönelik izlenebilirlik sağlamasını genel amaç olarak kabul eder. Yapılan tüm işlemler ile ilgili detay rapor ekranları ve özet rapor ekranları kullanıcıların yetkileri dahilinde ulaşabilecekleri seviyededir. Bilgisayar ekranlarından alınabilecek raporların yanı sıra belirli iş adımları ve durumlar için mail formatında otomatik rapor gönderimleri AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi, standart özellikleri içerisindedir. Tüm bunlara ek olarak özel dashboard tasarımları ile tedarikçi performans kriterleri ya da işlem özet bilgileri LCD ekranlar üzerinde görüntülenebilmekte, mobil aplikasyonlar sayesinde akıllı telefonlardan ve tabletlerden özet bilgilere ulaşılabilmektedir.

Zahmetsiz mal kabul için
Tedarik ve mal kabul sürelerini kısaltan uygulama

AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi, firmaların malzeme ambar mal kabul süreçlerinde yaşanan zaman kayıplarını, satın alma siparişlerinin zamanlamasında ve ürün tedariğinde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak ve malzeme izlenebilirliğini sağlamak amacıyla geliştirilmiş WebBased bir yazılımdır. Uygulama firmaların kendi sunucuları üzerinde çalışmakta ve tedarikçilere kullanıcı adı ve şifre ile giriş imkanı verilen bir altyapı sunmaktadır. Tüm tanımlamalar ve kurallar firmaların admin kullanıcıları tarafından gerçekleştirilmekte ve tedarikçi kullanıcıları sistemi kendi yetkileri dahilinde kullanabilmektedir. AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi siparişin tedarikçiye anında ulaşmasını ve istenilen malzemelerin istenilen formatta etiketlenerek istenilen tarihte depoya kabul edilmesini sağlayarak tedarik sürecini inanılmaz derecede optimize etmektedir.

Sistem ERP sistemleri ile entegre olabildiği için ana tanımlama verilerini otomatik olarak çekebilmekte ve ERP sisteminde açılan siparişleri otomatik olarak sisteme dahil edebilmektedir. AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi açılan her sipariş için ilgili tedarikçiye anlık olarak eposta gönderir ve tedarikçiyi siparişten haberdar eder. Tedarikçiler kendi kullanıcı bilgileri ile sisteme giriş yaparak kendilerine açılan siparişleri görüntüler ve siparişi kabul ederek işlemeye başlar. Tüm siparişler hazırlandıktan sonra istenilen ambalaj tipine göre firmanın belirlediği ve sistemde var olan etiketler yazdırılıp tedarikçiler tarafından malzemelere yapıştırılır. AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi siparişlerin tedarikçide ne durumda olduğunu anlık olarak firmaya bildirir ve raporlanmasını sağlar. 

 

 

ERP Sistemleri

Master datalar, ürün tanımları, sparişler, tedarikçiler...

Inhouse Yazılımlar

Özel satın alma yazılımları, satın alma kuralları ve süreçleri...

WMS Sistemleri

Beklenen mal kabul kayıtları, mal kabul işlemleri ve etiket formatları...

Entegrasyona uygun 
Bir çok dış yazılım ve otomasyon sistemi entegre olabilir

AxionBlade® SOS Sipariş Yönetim Sistemi sektörde kullanılmakta olan tüm ERP sistemi yazılımları ile entegre olabilme özelliğine sahiptir. Halihazırda SAP, Oracle, Logo, Netsis, IFS, Mikro gibi ERP sistemleri ile ya da firmaların kendileri için geliştirmiş oldukları Inhouse yazılımlar ile de kolayca entegre olabilmektedir.

Bu tip yazılımlara ek olarak işletmelerde kullanılabilecek farklı lojistik yazılımları ve uygulamaları ile anlık olarak entegre olabilme özelliğine sahiptir.

Bize ulaşmanız şimdi çok kolay!

 

Gelin

08:00 - 18:00

Yazın

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Takip edin

Twitter

İnceleyin

Linkedin

Beğenin

Facebook

vecsoft

İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad.
No:64 Kat:6 İmpa İş Merkezi Ataşehir
İstanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

+90 (216) 344 0809