Blog

Sektöre özel hazırlanmış özgün içerikler ve yazılar ile deneyimlerimizi ve görüşlerimizi aktarmaya çalıştığımız makalelerimizi okuyabilirsiniz. Dilerseniz kaynak göstererek paylaşabilir ya da sunumlarınızda ve yazışmalarınızda kullanabilirsiniz. Amacımız sizleri uzman olduğumuz konularda daha iyi şekilde bilgilendirmek ve sektörel bilgi paylaşımına katkıda bulunmaktır.

 

Başarılı bir WMS implementasyonu için yapılması gerekenler nelerdir?

WMS sisteminizi deponuzda kusursuz olarak çalıştırmak, tüm özelliklerini ya da sizin için uygulanabilir kabiliyetlerini eksiksiz devreye almak için bazı ön unsurları oluşturmanız ve WMS devreye alma çalışmasını zora sokacak durumlardan önceden haberdar olarak bunları ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Bu çalışmalar ve ön hazırlıklar yapılmadığı durumda yazılımı direkt olarak devreye alma aşamasına geçerseniz karşılaşacağınız zorluklara anlık olarak çözüm üretmeniz mümkün olmayabilir

Devamını Oku

Ürün toplamada en çok tercih edilen toplama yöntemleri nelerdir?

Bir depodaki en önemli unsurlardan biri toplama aktiviteleri ve yöntemleridir. Mal kabul, yerleştirme ve diğer işlemler ile karşılaştırıldığında toplama işlemleri için harcanan süre ve iş gücü maliyeti çok daha fazla olduğu görülmektedir ki bir depoda yaşanan zaman ve iş gücünün %60’ının toplama aktiviteleri sırasında oluştuğu çeşitli araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu en önemli unsur aynı zamanda tüm satış süreçleriniz ve lojistik süreçlerinizdeki maliyetlerinizi de etkiler.

Devamını Oku

Depo yönetim sistemi yatırımlarında ROI hesaplama yöntemleri?

Birçok projede olduğu gibi iyileştirme amaçlı yapılan depo yönetim sistemi projelerinde de yapılan yatırımın belirli bir süre getirdiği kazanımlar ile kendisi için yapılan yatırımı karşılaması beklenmektedir. Bu gibi durumlarda yatırım yapılmadan önce getirinin hesaplaması gerçekleştirilmeye çalışılır ve çeşitli ROI (return on investment) hesaplama yöntemleri kullanılır. Bu yazımızda özellikle depo yönetim sistemi yatırımlarında bu hesaplamanın nasıl yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Devamını Oku

Depo yönetim sistemi yazılımı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Deponuzdaki tüm süreçleri yönetebilecek ve insandan bağımsız bir sistem kurmanızı sağlayacak olan depo yönetim sistemi yazılımını seçerken elbette ki ilk endişe edilen konu genel ihtiyaçlardır. İncelenen ve gözlemlenen çözümlerin tamamında cevaplanması elzem olan konular bu yazılımların deponuzun anlık ihtiyaçlarını ne kadar karşılayacağı ve yaşadığınız sıkıntılara ne kadar çözüm olacağıdır. Bu psikolojik açıdan da süreç analizi açısından da doğru bir bakış açısıdır ama yeterli midir?

Devamını Oku

Bir depo yönetim sistemine ihtiyaç duyduğunuzun farkında mısınız?

Öncelikle belirtmek gerekir ki depolama ve lojistik süreçlerindeki ihtiyaçların belirlenmesi ve bunlarla ilgili alınacak kararlar için taleplerin ve gerekliliklerin oluşturulması tedarik zinciri ve lojistik ekiplerinin sorumlulukları arasındadır. Her birim gibi işletme içerisindeki bu birim ya da birimler de kendi süreçlerinin iyileştirilmesinden ve sorunlarını ortadan kaldıracak, hayatlarını kolaylaştıracak yenilikçi gelişmelerin takip edilmesinden kendilerini sorumlu hissetmelidir. 

Devamını Oku

Bize ulaşmanız şimdi çok kolay!

 

Gelin

08:00 - 18:00

Yazın

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Takip edin

Twitter

İnceleyin

Linkedin

Beğenin

Facebook

vecsoft

İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad.
No:64 Kat:6 İmpa İş Merkezi Ataşehir
İstanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

+90 (216) 344 0809